Jahodová

Vedoucí ŠJ: Pavlína Mizlerová
Tel. jídelna: 327 313 968

Informace o středisku

Provoz: 6.15 - 16.15 hod.

Středisko Jahodová se nachází v okrajové části města. V účelové přízemní budově jsou umístěny 3 třídy s celkovou kapacitou 59 dětí, dále je tu školní kuchyně a ředitelství MŠ Čáslav. Budova stojí v klidném prostředí rozlehlé zahrady, která je bohatě vybavena pro hry, sportování i relaxaci dětí (3 pískoviště, multifunkční hřiště, brouzdaliště se sprchou, stabilní lavičky, průlezky, 2 dřevěné domečky, dřevěný vlak, hopsala na pružině, velká kreslící tabule, 2 lezecké stěny do svahu, ohniště a indiánské tee pee).

V blízkosti MŠ je rozlehlý lesopark Vodranty se sportovními stadiony, koupalištěm, saunou s bazénem a zimním stadionem. V této lokalitě se nachází také několik rybníků.

Ve výchově a vzdělávání dětí je kladen důraz na harmonický rozvoj každého dítěte s přihlédnutím k jeho individuálním zvláštnostem. Třídní plány mají název „Pohádkový rok.“ Pomocí her, námětů a příkladů z klasických i moderních pohádek jsou děti vedeny k samostatnosti, zdravému životnímu stylu a k rozvoji intelektuálních, psychomotorických a estetických dovedností.