Mateřská škola Čáslav, okres Kutná Hora

• E-mail: remesova@mscaslav.cz

Virtuální prohlídka střediska:

Informace o středisku

Najdete nás kousek od náměstí, u hlavního dopravního průtahu městem. V původní rodinné vile jsou dvě třídy - Berušky a Sluníčka, pro 48 dětí. Máme vlastní kuchyň a rozlehlou zahradu. Další naše třída - Hvězdičky je v budově Základní školy Náměstí, pro 25 dětí. Do této třídy se vozí jídlo ze střediska ŠJ Těsnohlídkova. Zahrada pro děti se nachází přes ulici, v klidném prostředí, u budovy Pečovatelské služby.

Provoz Sluníčka a Berušky: 6:15 - 16:45 hodin.
Provoz Hvězdičky: 6:15 - 16:15hodin.

Pracujeme podle RVP - ŠVP - TVP s prvky PZMŠ.

Zaměření střediska 3, Masarykova:

• na středisku pracují dvě logopedické asistentky – na všech třídách zařazujeme pravidelně logopedické chvilky pro zkvalitnění řečového projevu dětí
  • pracujeme s počítačovou technikou (tablety a počítače) na jednotlivých třídách
  • podle příznivého počasí plánujeme celoročně ,,batůžkové výlety“ do vzdálenějšího okolí našeho města
  • prožitkovým učením vedeme děti průběžně ke kladného vztahu k živé a neživé přírodě a významu pro celý budoucí život
  • dle plánu spolupráce zařazujeme v ročních obdobích na jednotlivých třídách tvořivá odpoledne s rodiči
  • ke konci školního roku plánujeme společnou výstavu na téma ,,Co děláme celý rok“- výtvarná a pracovní díla dětí z jednotlivých tříd
  • pravidelně plánujeme školní výlet se všemi dětmi
  • pro děti, které odchází do ZŠ připravujeme společné setkání s rodiči ,,Loučení s MŠ“
  • spolupracujeme - s ministerstvem zemědělství zařazujeme „Medové snídaně“
                              - plánujeme „Dopravní výchovu pro děti v MŠ“
                              - navštěvujeme Rybářský svaz v našem městě – péče o životní prostředí
                                                                                                         a praktická činnost dětí

Spolupráce s institucemi:

• pravidelné návštěvy ve všech ZŠ v našem městě
  • návštěvy kulturních zařízení (divadlo, kino, Městská knihovna, Městské muzeum a výstavní síň,…)
  • vystoupení skupinky dětí při Vítání občánků našeho města na Městském úřadě v Čáslavi
  • kontrola očí dětí firmou Prima Vizus
  • návštěva „Záchranného integrovaného systému“ – očima dětí (Státní policie + Městská policie, Hasičská stanice, Záchranná zdravotní služba) – pro děti je vytvořen program MPP (Minimální preventivní program)

Odborná spolupráce:

• pravidelně, dle potřeb střediska, spolupracujeme s odbornými zařízeními (PPP, SPC, klinický logoped,…)

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

cesko-cte-detemNaše středisko Masarykova je přihlášeno k tomuto projektu.
Děkujeme všem, kdo nám čtete.

• Spolupracujeme se Záchrannou stanicí v Kutné Hoře - myslíme na zvířátka. Canisterapie v MŠ.
  • Pomáháme nemocným kamarádům - sběr PET víček.

Masarykova

Zápis dětí do MŠ

Informace naleznete ZDE

Žádost o přijetí ZDE